Godziny pracy Aktualności Teatrzyk pod Aniołkiem

20. 12.2017

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna

zajęcia dla klasy II a

" I Ty zostań świętym Mikołajem"

Zajęcia o tradycjach świątecznych, podczas których dzieci ubrały choinki, przygotowały menu na kolację wigilijną, wykonały szopkę bożonarodzeniową orz napisały piękne świąteczne życzenia.

16.12.2017

Laureaci szkolnego konkursu plastycznego

" Moje wymarzone święta"

I miejsce - Anna Szymczak kl. VII b, II miejsce - Eryk Borkowski kl. IV b, II miejsce - Anatol Zacharewicz

Wyróżnienia: Nike Dyczek kl. VII b, Nikola Pierz kl. IV b, Wiktor Ataman kl. V b

GRATULACJE :)

Biblioteka  zaprasza uczniów klas IV - VII do udziału w konkursie plastycznym " Moje wymarzone święta"

Termin składania prac 15.12.2017

25.11.2017

Konkurs plastyczny kl. I-III

" Plastelinowy miś w mojej bibliotece"

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, biblioteka szkolna zorganizowała "plastelinowy" konkurs dla najmłodszych dzieci. Na wystawie pojawiły się miśki, misiaczki, a nawet cały rodziny -misiowe.

Laureaci konkursu

I miejsce -  Nina Podymska kl. III c, II miejsce  - Daria Wysokińska kl. III c, II miejsce - Nikola Kostrzewska kl. III c

Wyróżnienia - Aleksandra Kubiak III b. , Laura Stepiuk kl. II a, Kacper Maliszewski I a

25.11.2017

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie. Stał się również symbolem pomocy, dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia” organizowanej co roku przez TVN, akcji “Miś” (polegającej na wręczaniu misiów i prezentów gwiazdkowych dla dzieci z biednych rodzin) czy Fundacji Burego Misia na rzecz osób niepełnosprawnych.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21.11.2017

Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: Książka nas łączy

PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS I

Uczniowie klas pierwszy stali się pełnoprawnymi czytelnikam biblioteki szkolne, uroczystego aktu pasowania dokonał p. Dyrektor Jacek Kowieski, najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, odznaki  - Jestem czytelnikiem , książeczki z łamigłówkami od Rady Rodziców oraz list intencyjny od nauczyciela bibliotekarza dla rodziców. Program artystyczny zaprezentowali: :"Teatrzyk pod Aniołkiem" - przedstawieniem " Nasi baśniowi przyjaciele" oraz grupa taneczna - dziewczynek ze świetlicy klas IV-VII.

Opiekunowie: Renata Stańczak i Małgorzata Suchta

10 i 17.10.2017

" GAWĘDY O KSIĄŻKACH "

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna

Klasy Va i Vb uczestniczyły w spotkaniu, w ramach promocji czytania wysłuchali oni gawęd o książkach,
    a w przerwach między opowieściami przez chwilę byli detektywami i archeologami.

Obchody Dnia Głośnego Czytania

klasy I a i I b

w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej

29.09 DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

PLAN PRACY BIBLIOTEKI

W ROKU SZKOLNYM