Sprawozdanie z działalności SU

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2014/2015

1W pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 praca Samorządu Uczniowskiego odbywała się zgodnie z planem.

2.  Na bieżąco odbywała się zbiórka surowców wtórnych – odbiór odbywa się w każdy poniedziałek i czwartek przed lekcjami.

3. Apele odbyły się zgodnie z grafikiem. Były cztery apele: Dzień Nauczyciela kl 4a i 5b , Święto Niepodległości kl 4b, Boże Narodzenie – kl 4a i 5b i Zakończenie I semestru – Samorząd Uczniowski. Zaplanowana na listopad dyskoteka nie odbyła się z powodu remontu sali gimnastycznej.

4. Samorząd pomógł paniom wychowawczyniom klas pierwszych w przeprowadzeniu pasowania na ucznia SP2 oraz pomaga paniom przedszkolankom w przygotowaniu Balu Karnawałowego klas 0-3.

5 . Codziennie odbywało się losowanie Szczęśliwego Numerka, czyli nr osób niepytanych w danym dniu, oraz na bieżąco redagowana była gazetka Samorządu Uczniowskiego z aktualnymi informacjami.

6. Aktualizowana jest zakładka SU na stronie internetowej szkoły, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat akcji, dyskotek, apeli i wydarzeń bieżących.

7. Odbył się Szkolny Kiermasz  Świąteczny. Każda z klas 4-6 otrzymała połowę zarobionych pieniędzy; klasa zwycięska dostała całość na sprawy klasowe.

8. Członkowie Samorządu Uczniowskiego pomogli pani Marcie Serafin-Głośnej w przeprowadzeniu akcji Kasztanobranie.

9. Przeprowadziliśmy akcję charytatywną „Szkoło, pomóż i Ty”, polegającą na sprzedaży cegiełek w cenie min. 1 zł.  Pieniądze wpłaciliśmy na konto fundacji „Pomóż i ty”

10. Odbyła się też akcja charytatywna „Dla Uszatego”  Samorząd wpłacił 100 zł na konto fundacji Centaurus ratującej osiołka Uszatego przed pójściem na rzeź. Do akcji włączyła się klasa 6b  wpłacając 35 zł.

11. Samorząd zwrócił się z prośbą o darowiznę do Wydawnictwa Znak i otrzymał darowiznę w postaci książek o wartości rynkowej 1396 zł. Książki przeznaczamy na nagrody dla uczniów.

12. Zgłosiliśmy naszą szkołę do plebiscytu „Superpodstawówka 2014”. Z pięciu regionów Polski do wielkiego finału wybranych zostało po pięć szkół – w tym nasza (na trzecim miejscu). W wielkim finale zajęliśmy czwarte miejsce z 25 szkół na Dolnym Śląsku.

13. Samorząd Uczniowski razem z klasą 4b wziął udział w konkursie organizowanym przez producenta soków Kubuś „Po pierwsze drugie śniadanie” polegającym na przygotowaniu plakatu propagującego zdrowe odżywianie. W konkursie wygraliśmy śniadaniówki dla wszystkich uczniów SP2.

14. Członkowie SU z opiekunką odbyli wycieczkę do Aquaparku.

15. Odbył się międzyklasowy konkurs dla klas 4-6 na najpiękniejsze ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, które udekorowały szkolną choinkę.

15.  Od początku roku trwa zbieranie punktów do Ligi Klas – wyniki zostaną ogłoszone na apelu kończącym rok szkolny.

16.  Na bieżąco odbywały się zebrania SU oraz – w miarę potrzeb - z trójkami

klasowymi.

17. Z okazji Święta Zakochanych przygotowaliśmy Pocztę Walentynkową, w której wzięli udział uczniowie z klas 1-6.

18. W marcu odbyła się akcja charytatywna; zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Przedstawiciele SU zawieźli zebrane rzeczy do kliniki, spotkali się z pracownikami placówki, otrzymali podziękowanie.

19. 20 marca Samorząd współorganizował obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W auli odbył się pokaz mody wiosennej i wybór najlepszych kostiumów  oraz konkurs piosenek o tematyce wiosennej.

20. Z okazji Dnia Świętego Patryka zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Irlandii, pokaz zielonych strojów oraz  przekazaliśmy nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursu.

21.  Dołączyliśmy do akcji: Dbamy o tereny zielone i przestrzeń publiczną. Wraz z Wrocławską Rewitalizacją   wzięliśmy udział w zbiorowym malowaniu symbolicznych drewnianych piesków. Wbijaliśmy malowane pieski na terenach zielonych w pobliżu naszej szkoły. Pieski symbolizują dbanie  o tereny zielone i przestrzeń publiczną.

22. Z okazji Dnia Dziecka przedstawiliśmy część artystyczną podczas osiedlowego festynu organizowanego przez MOPS.

23. Samorząd przekazał książki pozyskane od wydawnictwa Znak jako nagrody w konkursach z języka niemieckiego, z historii, z języka angielskiego, w konkursach recytatorskich, piosenki i innych.

24. Współorganizowaliśmy akcję „W kolorach tęczy przeciwko agresji” podczas której uczniowie i nauczyciele przebrali się za postaci z bajek i filmów i wspólnie się bawili.

25. Samorząd Uczniowski przygotował apel kończący rok szkolny 2014/2015, na którym podsumował wyniki szkolnego konkursu Liga Klas i podsumował osiągnięcia uczniów w mijającym roku szkolnym.

26. Zakończyliśmy zbiórkę plastikowych zakrętek, które przekażemy dla Hospicjum oraz dla Kliniki Onkologicznej

27. Podsumowaliśmy całoroczny konkurs Liga Klas, przyznaliśmy nagrody finansowe dla klas 4a i 6b, które zdobyły pierwsze miejsce.

28. W nagrodę za całoroczną pracę, członkowie rady SU wybrali się do kina J